Matej – Trojdňový kurz prežitia – základný

S kurzom som bol nadmieru spokojný. Zo začiatku som nevedel, čo mám očakávať, ale bola to tak trochu pointa všetkého (ani v prípade reálneho uviaznutia nevie človek, čo ho čaká). Naučil som sa všetky základy na to, aby som zvládol podobnú situáciu. Pre mňa osobne bolo najhodnotnejšie prežitie toho pocitu, že žijem len z toho, čo si nájdem/nazbieram a že viem, čo môžem zbierať a jesť. Myslím si, že mi to dalo dlhodobú pridanú hodnotu, z ktorej plánujem teraz ťažiť aj v živote a zmeniť niektoré veci aj vo svojom prístupe k jedlu, pohybu a životu ako takému 🙂 Kurz ako taký je bol podľa mňa vynikajúco koncipovaný. Má to veľmi dobre vymyslené 🙂

Michal – Trojdňový kurz prežitia – základný

Trojdňový kurz základný som dostal ako darček, takže som nevedel poriadne do čoho idem a čo mám očakávať. A bolo to jednoducho super. Prespávačka skoro pod holým nebom, príprava svojho jedla, stavanie prístreškov, či učenie sa princípov zvládnutia krízových situácii, je len časť z toho čím sme si prešli. Inštruktor Miňo má všetko dobre vymyslené a zorganizované. Veľa som sa toho naučil a je to určite základ, ktorý odporúčam absolvovať každému. A ten čo má rád prírodu ako ja, tak si to užije úplne.

Veronika a Erika

Kurz prežitia bol pre nás mimoriadne inšpirujúci zážitok. Naučili sme sa množstvo nových vecí – od filtrovania vody, zberu jedlých bylín a prípravy jedla z nich, cez stavbu prístreškov, prípravu ohňa a dreva, viazanie uzlov až po orientáciu v teréne.
Výnimočný bol aj samotný nocľah – spanie pod celtou v srdci prírody, s praskotom ohňa a rujou jeleňov v pozadí, bol nezabudnuteľný. Večer pri ohni mal pokoj a čaro, ktoré sa nedá opísať, a spoločný výlet na rozhľadňu tento zážitok ešte umocnil.
Kurz bol nielen praktický, ale aj veľmi príjemný a obohacujúci. Určite ho odporúčame každému, vrátane žien – je to skúsenosť, ktorá stojí za to.

Marek

Kurz sme absolvovali so synom. Perfektne strávený čas v prírode, kde sme sa naučili veľa nových vecí. Scenár kurzu je navrhnutý veľmi dobre. Za 24 hodín sa dá naozaj zažiť veľmi veľa a popri príjemnej nenáročnej turistike nabrat naozaj veľa rozmanitých informácií. Od orientácie v teréne, cez techniky zakladania ohňa, filtrovania vody, užitočné uzly, vyhodnotenia vhodného miesta pre prenocovanie v teréne až po spoznanie rǒznych druhov bylín a ich prípravu na konzumáciu. Prístup inštruktora hodnotíme obaja so synom ako veľmi dobrý. Môžem len odporučiť pre každého, kto má v sebe aspoň trošku dobrodruha, prípadne sa pohybuje v horách, kde sa môže prihodiť čokoľvek. Zároveň to môže byť tak, ako pre nás, príjemne strávený čas otca so synom.  

Kurz prežitia – rodinný

Katarína

Kurz prežitia sme absolvovali spolu s 9-ročným synom. Inštruktor Milan pripravil veľmi zaujímavý a rôznorodý program. Naučili sme sa pripraviť a založiť oheň, ktoré bylinky a plody lesa možno konzumovať alebo pripraviť z nich jednoduchý pokrm na ohni, ako a kde si postaviť prístrešok aj zopár užitočných uzlov. Milan nám pripomenul a naučil i niekoľko zaujímavých hier aj zmienil zopár tipov pre zdravý životný štýl. Nezabudnuteľný je aj nočný Bobrík odvahy. Z kurzu sme si odniesli veľa pekných zážitkov a určite veľa využijeme nielen počas prechádzok v prírode alebo pri stanovačke. Rodinný kurz prežitia odporúčam všetkým rodičom, ktorý by chceli stráviť so svojimi deťmi zaujímavý, zábavný víkend vonku v prírode.

MarcelJednodňový kurz prežitia – základný

Kurz sa mi veľmi páčil, bol náučný, dozvedel som sa mnoho praktických zručností a informácií ohľadne prežitia v prírode, od orientácie v teréne s kompasom a mapou až po založenie ohňa kresadlom, príprave pokrmov na ohni, nájdené na lúke a v lese až po stavbu provizórneho obydlia a lôžka na noc.

Bolo to super, odporúčam každému chlapovi, ktorý je aspoň trošku srdcom dobrodruh a nemá strach prenocovať pod bivakom a spacáku v krásnom Kysuckom prostredí.

RastislavJednodňový kurz prežitia – základný

Za mňa:
• tento kurz odporúčam každému, kto chce na chvíľu vystúpiť z komfortnej zóny,
• kurz je vedeným skúseným inštruktorom – netreba sa vôbec báť,
• pre seba si beriem: na prežitie sú okrem iného potrebné: fókus iba na dôležité veci, tímová práca a predvídanie situácie,
• naučil som sa: zakladať oheň kresadlom, postaviť príbytok v lese, filtrovať vodu, uvariť si potravu z dostupných zdrojov a veľa-veľa uzlov,  

PavolJednodňový kurz prežitia – základný

Psychicky som si veľmi oddýchol. Pomohlo mi to zresetovať hlavu. Inštruktor bol super, vo všetkých smeroch. Veľmi skúsený, kurz sa odvíjal v priateľskej atmosfére. Naučil som sa podľa mapy a buzoly orientovať sa v teréne aj podľa slnka a hodiniek, kde zakladať táborisko, ako založiť oheň bez použitia zápaliek a zapaľovača a bez papiera. Ako si vyrobiť smolné drievko, ako využiť brezovú kôru pri zakladaní ohňa, ako používať kresadlo, filtrovať vodu, aby bola pitná, nájsť byliny, ktoré sú vhodné na konzumáciu, ako z nich pripraviť pokrm. Postaviť si príbytok za použitia celty a šnúry, viazať rôzne uzly a kopec iných užitočných vecí potrebných na prežitie v prírode. Ja osobne uvažujem, že sa ešte niekedy v budúcnosti takéhoto kurzu zúčastním, možno 3-dňového.

JaroJednodňový kurz prežitia – základný

Tento kurz bol pre mňa niečo nové. Veľa som sa naučil, ako prežiť v horách, keby sa nedajbože niečo neočakávané stalo, že sa stratíte a ostali by ste sám. Pod dohľadom skúseného inštruktora sa naučíte prácu s mapou a buzolou. Ako si postaviť príbytok z celty, šnúry za pomoci rôznych uzlov. Prefiltrovať vodu, založiť oheň 🔥 bez zápaliek a papiera, navariť nejaké jedlo z bylín, čo nájdete. Ak chcete zažiť niečo také vrelo odporúčam. 👍